Victory show 5.3. 2011

Na tuto výstavu jsem se připravovala s velkým očekáváním. Pejskaři, kteří se zúčastnili předchozích ročníků, mi říkali, že je to nádherná a pompézní akce. Dokonce jsem si vyhlídla i šaty, které jsem si chtěla půjčit. Ve čtvrtek před výstavou jsem si vzala svojí letní dlouhou sukni a zkusila jsem vzít Caesíka na výstavní vodítko. Caesík to bral jako obrovskou srandu, že mám na sobě takovej fajnovej kus hadru, skoro jako hadřík na přetahování a podle toho se i choval- lezl mi pod sukni, chňapal po volánu a neustále poskakoval. Bylo rozhodnuto- šaty nebudou. Abych se přiznala, byla jsem Caesíkovi vděčná :-).

Výstava začínala až v jednu hodinu, takže jsme se vyspinkali do růžova ( tedy Caesárek se vyspinkal dle očekávání do zrzava :-)) a v osm hodin jsme vyrazili směr Bratislava. První nepříjemné překvapení přišlo hned při parkování, které bylo sice zdarma, ale zcela neorganizované. Tudíž zaparkuj si, kde najdeš místo a doufej, že tě nikdo svým autem neuvězní. Chodba, která vedla k hale D, kde se výstava konala, čpěla močí a byla ponurá a tmavá. Kruhy byly pěkně velké s kobercem po celé ploše. Čekala jsem nějakou slavnostní výzdobu, ale nic takového se nekonalo s výjimkou stupňů výtězů a za nimi pozadí s Bratislavským hradem, což mi přišlo na takovou akci krapet málo. V hale byla dost zima a průvan a tak slečnám, které si oblekly sváteční šaty, cvakaly zuby zimou. Byla jsem ráda, že mám kalhoty a sako, ale stejně mi za chvíli byla docela zima a Caesíkovi se to taky moc nelíbilo. U vedlejšího kruhu se jeden chrt klepal takovým způsobem, že ho majitel musel přikrýt vlastní bundou. Pár ridgebacků bylo také nahrbených a rozklepaných zimou, takže je páníčci přikrývali různými dekami. Snažila jsem se s Caesíkem vždy na chvilku vyběhnout ven na sluníčko a trochu ho proběhnout, aby mi nenastydl.

Do kruhu jsme nastupovali z pinčů jako první a než jsme se vzpamatovali, tak jsme byli zase venku i s titulem V1, CAC, Victory Winner 2011, Best of King. Stejně rychle probíhalo i posuzování ostatních pinčů. Všichni dopadli dobře a získali také i tituly. Po posouzení jsem si uvědomila, že mám docela hlad, tak jsem se vypravila najít nějaký stánek s jídlem. Hledala jsem však marně. Na celé výstavě byl pouze jeden stánek, kde prodávali Horalky, tyčinky Mars, jablka a k pití kávu a vodu. Na takovou akci poměrně slabé. Čekala bych alespoň stánek s klobásama, nabo něco podobného teplého. Tak jsem si šla na lačno vystát frontu na podání žádosti na titul Grandchampion SK. Příjemné bylo, že zde byla možnost nechat si okopírovat dokumenty, které bylo potřeba přiložit k žádosti.

Závěrečky byly dalším docela velkým zklamáním a probíhaly ve stylu oblastky. Žádné fanfáry, žádná hudba. Prostě nastupovaly jednotlivé skupiny psů a rozhodčí je posuzovali. Pozitivní na závěrečkách byl úspěch Gii a Marcely, které získaly titul 3. BIG Junior. Do dvojky veteránů nastoupili pouze dva pinčové a knírač střední pepř a sůl, který získal první místo a pinčíci se podělili o druhé a třetí místo. Do závěreček dospělých nastupovali z každého plemene vždy pes i fena, takže dvojka se do závěrečného kruhu téměř nevešla a já s Caesárkem a Alena s Bójou jsme zůstali stát ve vchodu. Nějaký úspěch jsem nečekala, protože závěrečky posuzoval p. Václavík a ten mi už kdysi řekl, že pinč má vypadat jako malý dobrman, to znamená, že má být černý a proto se mu víc líbí černí pinčové. Pan rozhodčí vybíral poměrně velké množství psů a než k nám došel, měl jich vybraných asi dvanáct, tak už jsem ani nedoufala, ale dopadlo to dobře a do užšího výběru postoupila i Bója. Tak alespoň jeden pinč, bude hájit naše barvy. Bohužel při dalším výběru už Bója nepostoupila.

Pak už jsme se jen zabalili a vyrazili k domovu. Nejkrásnější na celé výstavě byl pohled na nádherně nasvícený hrad, kterým se s námi rozloučila Bratislava.

 

Trpasličí pinč

Rozhodčí: Gabriela Ridarčíková- SK

Psi

šampionů

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, Victory Winner 2011, Best of King, Grandchampion SK

veteránů

Aramis Golden World- V1, Victory Veterán Winner 2011

Feny

mladých

Calamity Jane Via Bohemica- V1, Victory Junior Winner 2011

šampionů

Bojovnice Via Bohemica- V1, CAC, Victory Winner 2011, Best of Queen

veteránů

Beryl Bohém Peter Sen- V1, Victory Veterán Winner 2011