MVP České Budějovice 24.4. 2011

Tentokrát jsem skončila s přípravami na výstavu v pátek odpoledne a byla jsem totálně vyřízená. V Budějovicích na výstavě má firma, ve které pracuji, vždy stánek s chovatelskými potřebami a tak mi vždy týden před výstavou přibude ke každodenní práci ještě příprava zboží na výstavu. Sobotu jsem strávila na stánku za vydatné podpory všech kamarádů a známých a samozřejmě i jejich pesanů. Úžasné bylo přivítání se Salmičkou, která je mojí srdeční záležitostí a samozřejmě také s oběma kluky od Vydrů- Kenníkem a Woodíkem.

Neděle pak pokračovala v mírně pracovním duchu. Na výstaviště jsme vyrazili už v sedm, abychom s taťkou pomohli holkám vynosit věci ze stánku do regálů. Pak jsme se s nimi rozloučili a vypravili jsme se do pavilonu H, kde měl být kruh č. 12 a v něm měla posuzovat pinče paní rozhodčí Božena Ovesná. Pavilon jsme našli, kruh č. 12 také, ale pinčové mezi plemeny na tabuli nebyli. Co teď? Šla jsem do výstavní kanceláře, ale tam nikdo nic nevěděl. Odsud mě poslali za pořadateli do jiné kanceláře, tam také nikdo nic nevěděl. Odtud mě poslali za pořadateli před halou, ti kupodivu také nic nevěděli. Mezi lidmi před halou jsem zahlédla pana Uchytila, který je ředitelem výstavy v Budějovicích a rozhodla jsem se zeptat přímo jeho. Byl velice milý a ochotný a vše mi hned zjistil a požádal pořadatele, aby v kruhu 12 napsali na tabuli, že jsou pinčové přesunuti do kruhu 13 v hale R a že je bude posuzovat pan Havelka. Na tabuli v kruhu 13 byli napsaní trpasličí pinčové, ale žádní němci, tak jsem si myslela, že nejsou žádní přihlášení. Věci jsme si nechali u kruhu a šli jsme se podívat za Janou na agility. Cestou jsme potkávali němce a já jsem se divila, co na výstavě dělají. Když jsme se vrátili ke kruhu, byli na tabuli již napsaní nejenom trpaslíci, ale i němečtí pinčové a šarpejové. Tolik zmatků jsem na výstavě již dlouho nezažila. Ale co, sluníčko svítilo, kamarádů s úžasnými pejsky přijelo taky dost, tak proč si kazit náladu. Pak jsem se dozvěděla, že na poslední chvíli před výstavou onemocněla jedna paní rozhodčí a pořadatelé museli operativně rozhodit její plemena do ostatních kruhů. Jo, jo práce pořadatelů výstav není jednoduchá.

Němci nastupovali do kruhu hned po naháčích, takže mi krapet utekli, protože jsem se ještě muchlovala s peruánkama :-) Když jsem se odtrhla od úžasných naháčů, byli v kruhu již červení němci. Ve třídě mladých si to rozdali dva krásní brachové a i pan rozhodčí dlouho přemýšlel, koho dá na první místo. Nakonec zvítězil extra veselý Dobešek, který si nakonec odnesl i tytul BOB, o který se utkal s nádherným černým Eliotem a s úžasnou červenou fenkou ze třídy šampionů. 

Pak následovalo šestnáct šarpejů. Pan rozhodčí, ale posuzoval velice svižně, takže trpaslíci přišli brzy na řadu. V Budějovicích si Caesík odbyl premiéru ve třídě šampionů a opravdu se mu to povedlo a získal nejenom CAC a CACIB ( což nebylo těžké, protože byl jediným přihlášeným psem), ale také BOB. Trpaslíci byli přihlášení jen tři! Caesík, drobounká mladá fenečka a červená fenka v mezitřídě. 

V závěrečkách jsme se opět téměř nevešli do kruhu a zůstali jsme stát společně s buldokem ve vchodu. I přesto si Caesíka pan rozhodčí Jančík všimnul a vybral ho do užšího výběru devíti nej psů dvojky. Pak jsme si to s Caesíkem opět užili a krásně jsme se proběhli po velkém závěrečném kruhu. Caesík se nádherně nesl a jak jsme běželi, tak se přidávalo čím dál tím víc tleskajících lidí a i rozhodčích, což bylo velice příjemné. Bohužel do nej pětky už jsme se nedostali. I tak jsem ale byla spokojená. Pinče bylo opět vidět a v závěrečkách jsme se neztratili! Tak snad příště to nám, nebo nějakému jinému pinčíkovi vyjde :-)

 

 

Rozhodčí: Tibor Havelka- SK

Trpasličí pinč červenohnědý

pes

šampionů

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, CACIB, BOB, BIG- 6.-9. místo

feny

mladých

Holly Pískovec- V1

mezitřída

Anny Bartland- V1, CAC, CACIB

 

Německý pinč černý s pálením

pes

mezitřída

Eliot od Čtyř bříz- V1, CAC, CACIB

otevřená

Benedikt od Čtyř bříz- V1, CAC, r.CACIB

feny 

mezitřída

Berenika Čertovo kopýtko-

Dark Angels Madison Magic Dragon-

otevřená

Aura Čertovo kopýtko-

Baira od Čtyř bříz-

 

Německý pinč červený

psi

mladých

Emerson Sam Harmony Star- V2

Extra Happy Harmony Star- V1, CAJC, BOJ, BOB

veteránů

Pershing Rozárka- V1, BOV

feny

šampionů

Genie Sanny DD King Black- V1, CAC, CACIB