2x MVP Komárom 1.-2.10. 2011

Výsledky psů jsou tentokrát bez záruky, protože se posuzovalo pouze v maďarštině a na tabuli se výsledky nepsaly :-)

Povídání o výstavě se bude snažit napsat co nejdříve. Jakmile mě přejde vztek!!!!!!!!!! :-)

Tak sláva, už mě přešel vztek, ale že mi to trvalo :-)

Výstavy v Komárně se mi vždy moc líbí a to hlavně díky nádhernému areálu staré vojenské říční pevnosti, kde se výstavy konají. Počasí bylo opět nádherné, takže jsme si to s Caesíkem užívali a netušili jsme nic zlého. První den posuzovala paní rozhodčí z Maďarska, která posuzovala velice pečlivě a každého psa si pečlivě prohmatala a proměřila si jeho proporce na stole a také si psa na stole sama stavěla do postoje. Caesík zrovna moc nemusí, když mu někdo cizí diktuje, jak si má stoupnout a to si myslím, že platí o většině psů, ale od této paní rozhodčí si nechal líbit úplně vše- natahování a kroucení s nohama- zřejmě kontrolovala, zda psi nemají luxaci, pečlivě kontrolovala uši, pigment a také pečlivě proměřovala proporce hlavy a těla. Stála jsem vedle stolku a jen jsem sledovala jak jí Caesík poslouchá na slovo- i když maďarsky neumí a jak jí pak dokonce olizuje obličej :-) Paní rozhodčí posuzovala velice přísně a tak oba dva naši psí konkurenti odešli se známkou vd, takže Caesík získal cace i caciba a pak než jsme se nadáli, už jsme šli o boba, kterého si Caesík také vyběhal!

Odpoledne měla být klubovka, na kterou byl Caesík také přihlášen, tak jsme se šli projít po areálu a pak jsem již seděla u kruhu a čekala až se začne. Posuzování v kruhu se protáhlo a tak už začínaly závěrečky, když přišli funkcionáři z maďarského klubu a začala přejímka. Při placení jsem se paní, která vše organizovala, zeptala, jak to mám udělat, když máme jít do závěreček a zároveň jsme přihlášení i na klubovku. Paní si pozvala další funkcionáře klubu a po krátké debatě mi sdělila, že mám jít reprezentovat plemeno do závěreček, že klubovka ještě nezačala, takže mám dost času a že pak dají  napřed velké knírače a pak až pinče, abych to stihla, že prý počkají s trpaslíkama, až skončí posuzování dvojky v závěrečkách. Šla jsem tedy na závěrečky. Než jsme šli s Caesíkem do přípravného kruhu, tak za mnou přišla jedna paní, kterou jsem tam viděla taky pobíhat kolem kruhu s klubovkou a ptala se mě, kdy půjde dvojka na řadu, tak jsem jí řekla, že zrovna jdeme. Po posouzení dvojky jsem hned utíkala ke kruhu, ale jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že v kruhu zrovna běhají pinčí fenky o klubového vítěze. Vedoucí kruhu dělala paní, se kterou jsem se domlouvala, tak za ní jdu a doufám, že vzali napřed feny, ale paní se ke mě otáčí zády a dělá, že mě nevidí a pak mi jen řekla, že mám smůlu, že jdu pozdě. Velcí knírači ještě nebyli posouzení, takže mi došlo, že schválně vzali trpaslíky v době, kdy jsem byla v závěrečkách a nemohla jsem do kruhu nastoupit. Zřejmě jsme byli pro maďary příliš velká konkurence, tak nás museli takhle podle vyřadit. Zahraniční vystavovatelé s přidali na mojí stranu a začali se také rozčilovat, že je to opravdu zákeřné a nefér, tak mě pozvali s Caesíkem do kruhu, že mě tedy posoudí bez nároku na vyšší tituly. Panu rozhodčímu se Caesík moc líbil a řekl mi, že je to veliká škoda, že jsme nenastoupili včas, že je jednoznačně nejlepší. Chtělo se mi brečet a asi to na mě bylo i vidět, tak jelikož jsme byli původně dva ve třídě, tak nám zadal rozhodčí alespoň známku V2 a r.cac a asi protože mu nás bylo líto, tak nám dal i ispu certifikát. Tak tohle mi trvalo skoro tři neděle, než jsem to rozdýchala.

Naštěstí je na světě spousta fajn lidí, kteří dokáží v tu pravou chvíli člověka rozptýlit a zvednout mu náladu. Já jsem takového člověka našla v Helze ( chovatelská stanice pinčů Duffyco's), která mě zaplavila takovou spoustou informací a příběhů ze života s pinči, že jsem na vše zlé zapoměla a Komárno pro mě zase získalo svůj půvab :-) Díky Helgo a držím ti palce! :-)

Noc jsme se rozhodly se Šárkou přečkat v autě přímo na výstavě. V noci klesla teplota někam k sedmi stupňům, takže byla celkem zima. Ve tři ráno mě vzbudila nezvladatelná klepačka. Cvakaly mi zuby a třásly se mi všechny svaly v těle. Vzala jsem si i všechny Caesíkovo deky a Caesíka strčila do spacáku. Ani nevím, jestli jsem usnula, nebo jestli jsem z té zimy začala hibernovat, ale probralo mě až vycházející sluníčko. Vyrazila jsem s Caesíkem na procházku po ještě tiché a pozvolna se probouzející říční pevnosti. Tohle za to mrznutí v noci stálo! Pak honem nasnídat, uklidit ležení, umýt se, obléct a hurá ke kruhu.

Opět posuzoval pinče maďarský rozhodčí, ale tentokrát to byl starší pán. Opět jsme vyběhali cace a myslela jsem, že caciba máme v kapse, protože pejsek z mezitřídy nebyl až tak hezký a navíc se vůbec nepředvedl a skákal po kruhu jako divoký mustang, ale byl kupírovaný. O caciba jsme oběhli ( náš konkurent spíše obskákal) asi dvě kola, když se pejskovi z mezitřídy podařilo vyvléct z předváděčky a utéct z kruhu. Opět jsem si myslela, že tím je rozhodnuto, ale to jsem se mýlila. Asi dvě, nebo tři minuty jsme čekali než se jim podaří pejska odlovit a dovléct zpět do kruhu, pak se běhalo dál a po oběhnutí asi půl kruhu bylo rozhodnuto a pejsek z mezitřídy měl caciba a my r. caciba. Musela jsem se tomu smát a se mnou i většina ostatních vystavovatelů. Ujistila jsem Helgu, že už vím, kdo vyhraje ve fenách a že její fenka to nebude, i když v sobotu caciba získala. A tak to i dopadlo. Caciba a nakonec i boba si odnesla černá kupírovaná fenka.

No a co dodat: občas musí člověk spolknout i hořké kapky v podobě nějaké té křivdy a jít hrdě dál. A my to dokážeme! My toho maďarskýho šampiona nakonec dostaneme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

MVP Komárom 1.10. 2011

Rozhodčí: Bíró Ferencné- HU

Trpasličí pinč

Psi

mezitřída

Captain Jack Sparrow v. Szierra- VD

otevřená

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, CACIB, BOB

Sandokan vom Kösslbachtal- VD

Feny

mezitřída

Kara del Piervez- absent

Sophie v. Szierra- V1, CAC, r.CACIB

Zéli D'IQ- V2- VD2 ?

otevřená

Juanita vom Kösslbachtal- V2, r.CAC

Julietta vom Awarenring- V1, CAC, CACIB

 

MVP Komárom 2.10. 2011

Rozhodčí: -Vidák Lajos- HU

Trpasličí pinč

Psi

mezitřída

Captain Jack Sparrow v. Szierra- V1, CAC, CACIB

otevřená

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, r. CACIB

Sandokan vom Kösslbachtal- V2, r.CAC

Feny

mezitřída

Kara del Piervez- absent

Sophie v. Szierra- V1, CAC, CACIB, BOB

Zéli D'IQ- V2, r.CAC

otevřená

Juanita vom Kösslbachtal- V2, r.CAC

Julietta vom Awarenring- V1, CAC, r. CACIB