MVP Brno 20.6.2010

 

Letní brněnskou výstavu mám velice ráda. Vždy se tam potkám se spoustou přátel a příjemně si popovídáme, nejenom o psech. Letos se mi ale do Brna příliš nechtělo. Měli jsme za sebou s Caesárkem dvouměsíční výstavní maraton a tak už jsme toužili po odpočinku a také už jsme dalšího cajce nepotřebovali, a tak bylo velice lákavé tuto výstavu vypustit a jet raději někam do přírody, ale slíbila jsem kamarádce Šárce, že s ní pojedu a tak jsme v neděli v pět hodin ráno vyrazili směr Brno.

Na výstavu přijela spousta pinčích přátel, takže nám dopoledne příjemně utíkalo a Caesárkovi při hrách s ostatními pinčíky taky. Najednou koukám a v kruhu už byli Němeští pinčové, tak jsem se honem převlékla a už jsme šli do kruhu. Vše probíhalo velice rychle. Nejprve jsme dostali CAJC pak BOB Junior a vzpamatovala jsem se až když jsme šli o BOBa, kterého jsme ve velice pěkné konkurenci také vybojovali.

Měla jsem chuť vše zabalit a vyrazit domů, ale všichni mě přemlouvali, ať počkáme na závěrečky a tak jelikož závěrečky začínaly už za hodinu, tak jsme se rozhodli počkat. Nejprve jsme soutěžili o BIS Junior, kde jsme neměli štěstí- z celé skupiny II vybírali pouze jednoho juniora, který pak soutěžil o BIS Junior. Následovala soutěž o BIG sk. II, kterou posuzovala paní rozhodčí Gabriela Ridarčíková ze Slovenska, kde jsme postoupili do užšího výběru mezi osm nejlepších. Byl to úspěch a já byla spokojená. Nepočítala jsem, že postoupíme dál. A ono to vyšlo. Najednou už nás běhalo jen pět. A opět mi připadalo, že to jde děsně rychle. Páté místo získal středoasiat, čtvrtý byl krátkosrstý bernardýn a už jsme zůstali jen tři. Byla jsem radostí celá bez sebe. Budeme na bedně! Pak vyhlašovali třetí místo, které získal překrásný dobrman a už jsme zůstali jen dva. Já a Caesárek a pán s nádherně upraveným a skvěle předvedeným novofunlanďanem. Tak to zkrátím. Nakonec jsme byli druzí. Měla jsem obrovskou radost. Takový úspěch u ročního psa. Ještě že jsme zůstali na závěrečky a nevzdali to.

 

Posuzovala Mgr. Božena Ovesná


Trpasličí pinč černý s pálením

psi

mladých

Dempster z Iru  V1 CAJC

šampionů

Bouřlivák Via Bohemica  V1 CAC, CACIB

feny

otevřená

Bojovnice Via Bohemica  V1 CAC, CACIB

 

Trpasličí pinč červený

psi

dorostu

Princ z Vyšehradského podhradí  N1

mladých

Ajke Ikemark  V2

Gabriel vom Camp Achebsee  V1 CAJC, BOB-Junior, BOB, r. BIG 

šampionů

Baxi Pískovec  V1 CAC, r-CACIB

feny

mladých

Anny Bartland  V1 CAJC