KV Týn nad Vltavou 11.9. 2010

A opět jedna úžasná výstava plná skvělých lidí a nádherných psů. Výstava se konala na fotbalovém hřišti s nádherně posekanou trávou. Hřiště je lemováno vzrostlými stromy, takže stínu bylo dost pro všechny po celý slunečný den. Ráno nás přivítalo mlhou, ale jakmile se začalo posuzovat, tak vysvitlo sluníčko a příjemně hřálo až do večera. Posuzování probíhalo bez nejmenších problémů a u kruhů vládla přátelská atmosféra. Pinče posuzoval p. Havelka, kterého posuzování mám moc ráda, protože posuzuje nahlas a zadanou známku a pořadí psů vždy vysvětlí, a tak jsme se u kruhu nenudili, i když pinčové přišli na řadu opět jako poslední. Před závěrečkama jsme se stihli ještě naobědvat i nechat proběhnout pejsky v přilehlém parčíku.

Závěrečné soutěže zahájila slečna s novofundlanďanem, která předvedla tanec se psem na písničku o večerníčku. Byli dokonali a nejeden divák si po skončení utíral slzy dojetí i smíchu. Pak nastupovaly děti z kategorie 1-9 let. Úžasná byla roční holčička s teriérem, ale vítězství si nakonec zcela zaslouženě odnesla slečna s jezevčíkem, která už předváděla skoro profesionálně.

S Nerýskem nastoupilo do kruhu asi patnáct překrásných veteránů, na kterých jejich věk nebyl téměř ani vidět. O to víc mě potěšilo, když nás p. Václavík vybral mezi 6 nejlepších veteránů výstavy. Na stupně vítězů jsme se už neprobojovali.

Druhá FCI skupina byla opět nejpočetněji zastoupena a do kruhu jsme se málem nevešli. Opět jsme postoupili do užšího výběru. Tentokrát jsme měli více štěstí a Caesárek skončil na krásném druhém místě, hned za nádherným atletickým boxerem.

Domů jsme odjížděli za krásného slunečného počasí a s pocitem příjemně stráveného dne.

 

Rozhodčí: Tibor Havelka- SK

Trpasličí pinč

Pes

mezitřída

Gabriel vom Camp Achensee- V1, VT, KV, r. BIG

veteránů

Nero z Vyšehradského podhradí- V1, VT, 4.-6. BIS- Veterán

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Německý pinč

Psi

dorostu

Extra Happy Harmony Star- VN1

Feny

mezitřída

Xenna Xennonna Rozárka- VD1