2x MVP Nitra 20.-21.11. 2010

 

MVP v Nitře, to byl další skvěle strávený víkend s přáteli a jejich pejsky. Do Nitry jsme jeli již v pátek ráno a to v docela silné sestavě. Jeli jsme transportérem, ale i ten byl pro nás poměrně těsný. Řídila Šárka, která měla s sebou dva afgány a pomíka, já jsem seděla vedle ní a pod nohama jsem měla přepravku s Caesárkem. Vzadu byla vynechaná celá jedna řada sedaček, takže tam vznikl prostor pro naše zavazadla i psy. Mirka s Kristýnou a s peruánkou Salmičkou a číňankou Baruškou seděli vzadu na sedačce a před nimi byla klec se slugou Paolkou, která byla obložená dalšími věcmi a na podlaze leželi na další bagáži afgán Justin a pomík Frenkie. V kufru vznikla malá rezidence pro afgána Eddíka. V pátek probíhala na výstavišti celá řada klubovek, mimo jiné i klubovka chrtů, které se zúčastnila Šárka s afgány a Mirka se slugou. Já a Kristýna jsme měli volný den, tak jsme si to užívaly. Po výstavě jsme jeli hledat ubytko, které jsme měly zamluvené v Galantě, ale jelikož ho zamlouvala Kristýny kamarádka Zuzka, tak jsme ani nevěděli, jak se to ubytko jmenuje, prý Galanta a má být vedle Liedlu . Hotel Galanta jsme po kratším hledání našly, ale byl to luxusní lázeňský hotel, ve kterém určitě nestálo ubytování 9Euro na osobu. Po dalším hledání jsme objevily ubytovnu Galanta, kde jsme měly ubytko zamluvené. Ubytování bylo velice hezké, ale přece jenom nás bylo na jednu místnost poměrně dost. Čtyři lidi a osm psů je docela dost, proto jsem se první noc moc nevyspala. V noci mi téměř neustále šlapala po zádech a někdy i po hlavě Mirky sluga, ale vysvětlete v noci chrtovi, že má jít do háje a neprobudit při tom všechny ostatní psy i lidi. Takže když už jsem k ránu konečně usnula, probudil mě hrozný pocit, že nemůžu dýchat a že se hrozně potím, napadlo mě, že už je to tady a že mám nejspíš infarkt. Náhle se ten pocit na hrudi pohnul a já jsem otevřela oči a zjistila jsem , že si ke mě přišel lehnout afgán Eddík. Je to úžasně milej pes a i domluva s ním byla snazší než se slugou. Stačilo se trochu pohnout a okamžitě seskočil a šel si lehnout na zem. Pak už byl klid, tak jsem si alespoň trochu zdřímla.

Na výstavišti jsem se vypravila shánět klec na Caesárka, pro kterou jsem se rozhodla místo kočárku, protože na klec můžu nandat všechny své věci a Caesárek je uvnítř v suchu a v bezpečí. Klec i s potahem a s matrací  jsem úspěšně sehnala a dokonce i Caesárkovi se v ní docela líbí. S vyplazeným jazykem jsem doběhla ke kruhu, kde již všichni ostatní byli. Přivítala jsem se s Kubou, Katkou, Marcelou i všemi dalšími a plni očekávání a obav jsme sledovali jak pan rozhodčí ze Srbska posuzuje. Po zkušenostech z Maďarska, jsem měla docela strach, aby tento srbský rozhodčí neposuzoval podobně, jako jeho krajan v Komárom. První nastoupil Čert a během chvilky vycházel s Cajcem, pak jsem nastoupila já s Caesárkem a také než jsme se vzpamatovali, tak jsme měli Cace a stejně dopadl i Baxík a Forrex, takže jsme šli o Caciba, kterého také získal Caesárek. Mojí radost z vítězství kazilo jen nehezké chování majitele Forrexe, který vztekle popadl psa, u kruhu ho doslova hodil do klece a vztekle si hned vedle kruhu zapálil cigaretu. Takové chování ke psům se mi hnusí. I když nevyhraju, tak Caesárka pochválím a odměním, možná ještě víc, než když vyhrajem. Než jsem se vzpamatovala, tak jsme šli  o Boba a po chvíli běhání jsme ho i získali. Musím přiznat, že jsem to od srbského rozhodčího nečekala a měla jsem z tohoto rozhodčího obavy, že nám všem nasází VD a pojedeme dom. V závěrečkách nás do dvojky opět nastoupilo hodně, ale i přesto na sebe dokázal Caesárek nádherným a dynamickým pohybem upozornit a tak nás p. Pettkó Csaba z Maďarska vybral do užšího výběru. Měli jsme ale smůlu, protože jsme zůstali stát u repráků, které byly dost nahlas a Caesárkovi se to nelíbilo a nechtěl se postavit do postoje. Z tohoto důvodu jsme se neumístili na bedně, ale ,,pouze,, na 4.-6. místě, ale i to je pěkné.

Druhá noc v ubytovně proběhla bez problémů. Nejspíš díky vynikající večeři, skleničce dobrého vína a v neposlední řadě proto, že jsme byli všichni včetně psů unavení. Ráno jsme opět vyrazili na výstaviště. Při povídání nám čas rychle utíkal a než jsme se rozkoukali, tak jsme šli na řadu a vše jako by se opakovalo. Nejprve jsme dostali Cace, pak i Caciba a o Boba jsme neoběhli ani jedno kolečko a už nám pan rozhodčí gratuloval k Bobovi se slovy, že nieje o čom rátať. Byli jsme hotoví poměrně brzo, tak jsem stihla přeběhnout ke kruhu s peruány, povzbudit Kristýnu i Salmičku a dokonce jsem stihla nafotit i pár fotek. Salmička také dostala opět Boba a tak jsme na závěrečky čekaly už dvě. Pak jsem se přesunula ke kruhu se špici, kde vystavovala Šárka pomíka Frenkieho ve třídě dorostu, který získal VN, takže také čekali na závěrečky. Ještě jsme měli do závěreček chvíli čas, tak jsme se naobědvaly a nastěhovaly jsme věci do auta. V závěrečkách nastupoval jako první Frenkie o nejhezčího psa dorostence výstavy, kde získal nádherné třetí místo, pak jsem nastupovala já s Caesárkem ale i když nám rozhodčí i diváci tleskali, tak nás pan rozhodčí Mravík nevybral do užšího výběru. Ale i z toho potlesku jsem měla nádherný pocit. Pak nastupovala Kristýna se Salmičkou a byly vybrány do užšího výběru, ale pak už také neměly štěstí.

Domů jsme vyrazili asi v pět hodin, ale byli jsme všichni unavení, jako by byla půlnoc. Cestou jsem se dopovala colou, abych neusla a podpořila Šárku, ale bylo to dost těžký, zvlašť když se ze zadních sedaček ozývalo spokojené pochrupování. Cestou nás potrápila mlha i déšť, ale nakonec jsme ve zdraví dorazili domů někdy kolem půlnoci.


 


MVP Nitra sobota 20.11.


rozhodčí: Jovanovič Nemanja, SRB

Trpasličí pinč
Psi
mladých
Csardas Via Bohemica - V1, CAJC
mezitřída
Gabriel von Camp Achensee - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG FCI II 4.-6. místo
otevřená
Baxi Pískovec - V1, CAC
šampionů
Forrex van de Doelaar - V1, CAC, r.CACIB
Feny
mladých
Calamity Jane Via bohemica - V1, CAJC
Gemmae Ratlerrimus Ginger Gloria - V2                      Roxy GDS                            Calka Pin-Min
otevřená        
Calka Pin-Min- V   
Roxy GDS - V

 

Německý pinč

Psi:

šampionů

Don Cherry Harmony Star- V1, CAC, CACIB

Feny:   

mladých

Dark Angels Madison Magic Dragon- V1, CAJC

mezitřída

Charming Betta King Black- V1, CAC

otevřená

Carmen Black Bohemia- VD2

Dixxi Darling Harmony Star- V1, CAC, r.CACIB

šampionů

Dorra Doriana Harmony Star- V1, CAC, CACIB, BOB

    Feny o CAJC

 

  Psi o CACIB

 

 

O BOBMVP Nitra neděle 21.11.


Rozhodčí: Pettko Csaba, H

Trpasličí pinč
Psi:
mladých
Csardas Via Bohemica - V1, CAJC
mezitřída
Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, CACIB, BOB
otevřená
Baxi Pískovec- VD 2
Forrex van de Doelaar- V1, CAC, r.CACIB
Feny:
mladých
Calamity Jane Via Bohemica - V1, CAJC
Gemmae Ratlerrimus Ginger Gloria- V2?
otevřená
Calka Pin-Min - V1, CAC, CACIB
Roxy GDS- ?
V2, r.CACIB ?

 

Německý pinč

Psi:

šampionů

Don Cherry Harmony Star- V1, CAC, CACIB

Feny:

mladých

Dark Angels Madison Magic Dragon- V1, CAJC

otevřená

Dixxi Darling Harmony Star- V1, CAC, r.CACIB

šampionů

Dorra Doriana Harmony Star- V1, CAC, CACIB, BOB