2x MVP Bratislava-SK 21.-22.8. 2010

Do Bratislavy jsem jela opět se Šárkou a s jejími špicíky. Vyráželi jsme už v pátek ve čtyři hodiny odpoledne, protože jsme vezli jednu fenečku špice na připuštění někam za Budapešť, kde jsme i přespali a až ráno jsme vyrazili na výstavu.

Do Bratislavy jsem se moc těšila, protože tam měli přijet i Kuba s Pavlou a Baxíkem. A taky přijeli a nádherně jsme si to užili. Mimo jiné i proto, že Bertík- Albert od Čtyř Bříz přemluvil své páníčky, aby ho také do Bratislavy vzali, že tam bude zábava a měl pravdu. Při zábavě, která byla většinou na můj účet nám čekání v horku celkem rychle utíkalo. K obědu jsem si koupila klobásu s chlebem, kterou jsem si na okamžik odložila na přepravku a než jsem si sedla, byla klobása pryč a vedle mě si pomlaskávala tibetská doga. No jo, kdo zaváhá, nežere. Všichni se náramě bavili, jen můj stále ještě hladový žaludek ne. Na přepravce již zůstal položený pouze suchý chléb, ale i ten za chvíli zmizel ve velké tlamě. Druhou klobásu jsem již z ruky nepustila.

Posuzování rozhodčího v sobotu se mi moc nelíbilo. Rozhodčí prohlédl psa pouze zběžně a bez většího zaujetí otráveně nadiktoval posudek. Pohyb ho příliš nazajímal a tak když si nechal psy proběhnout kolem kruhu, většinou se díval jinam a na psy jen tak letmo mrknul. Myslím, že za peníze, které jsme zaplatili za výstavní poplatek bychom si zasloužili lepší a detailnější prohlédnutí. Je pravda, že bylo dost teplo a že měl rozhodčí hodně psů, ale to nic nemění na tom, že mohl projevit alespoň trochu zájem o posuzování.

V neděli to měl rozhodčí ještě složitější, protože bylo opravdu horko a vzduch se ani nehnul. My jsme seděli pěkně v chládku pod stromy, ale on musel buď stát na slunci, což by vydržel tak hodinu a nebo sedět pod stanem, kde bylo téměř nedýchatelno. Pravidelně střídal obě tyto možnosti. I přes velké horko se zájmem a detailně zkontroloval každého psa a pečlivě prohlédl psy jak v postoji, tak v pohybu.

Po posouzení jsme se rozloučili a všichni vyrazili k domovu, jen my jsme jeli ještě do jednoho městečka za Budapešť pro nakrytou fenečku špice a pak jsme teprve jeli domů. Obdivuju Šárku, jak to zvládla, protože jsme v autě s malými přestávkami strávili deset hodin. Já jsem byla úplně vyřízená a to jsem se jenom vezla. Snažila jsem se neusnout, abych taky trochu ohlídala a podpořila Šárku, aby taky neusla. Po dvou posledních nocích, kdy jsem spala v autě, to nebylo jednoduché, ale vydržely jsme to a domů jsme dojely v pořádku.


 

MVP Bratislava 21.8. 2010

 

Rozhodčí: Bierwolf Hans A

Trpasličí pinč

Psi

mezitřída

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC

otevřená

Baxi Pískovec- V2, r. CAC

Bouřlivák Via Bohemica- V1, CAC, r. CACIB

šampionů

Tyson-V1, CAC, CACIB, BOB

Feny

dorostu

Calamity Jane Via Bohemica- VN1

mladých

Yammaha Hesttia Rozárka- V1, CAJC

mezitřída

Josephine vom Awarenring- V1, CAC, CACIB

Olmeca vom Kösslbachtal- V2, r. CAC

otevřená

Branomara Via Bohemica- V1, CAC, r. CACIB

šampionů

Bojovnice Via Bohemica- V3

Flér od Tomendálky- V2, r. CAC

Kiara Mali Zmaj- V1, CAC

 

Německý pinč

Psi

mezitřída

Ice Dancer vom Awarenring- V1, CAC, CACIB, BOB

šampionů

Albert od Čtyř bříz- V1, CAC, r. CACIB

Feny

mladých

Dark Angels Madison Magic Dragon- V1, CAJC

 

MVP Bratislava 22.8. 2010

 

Rozhodčí: Reisinger Karl P.- A

Trpasličí pinč

Psi

mezitřída

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, r. CACIB

otevřená

Baxi Pískovec- VD

šampionů

Bouřlivák Via Bohemica- V2, r. CAC

Tyson- V1, CAC, CACIB

Feny

mladých

Yammaha Hesttia Rozárka- V1, CAJC

mezitřída

Josephine vom Awarenring- V1, CAC

Olmeca vom Kösslbachtal- V2, r. CAC

otevřená

Bojovnice Via Bohemica- V1, CAC, CACIB, BOB

šampionů

Branomara Via Bohemica- V2, r. CAC

Flér od Tomendálky- V1, CAC

Kiara Mali Zmaj- V3

 

Německý pinč

Psi

mezitřída

Ice Dancer vom Awarenring- V1, CAC, r. CACIB

šampionů

Albert od Čtyř bříz- V1, CAC, CACIB, BOB

Feny

mladých

Dark Angels Madison Magic Dragon- VD1