MVP+NVP Erfurt 12.-13.6. 2010

 

Další z řady adrenalinových výstav. Adrenalin začal vlastně již cestou z předchozí výstavy v Nitře. Do Nitry jsem jela s Janou a s ní jsem měla jet i do Erfurtu. Cestou z Nitry jsme ale najely na dálnici na cihlu a ta nám prorazila obě pravá kola a krapet nám sešrotovala podvozek, takže autíko muselo do servisu.

V prvních dnech jsem byla ráda, že jsme všichni včetně pejsků přežili a o tom, že bych měla hned další víkend jet do Erfurtu jsem nechtěla ani slyšet, ale jak se víkend blížil a já jsem stále více přemýšlela, jak se do Erfurtu dostat. Na stránky Pes CZ jsem si dala inzerát, že sháním spolujízdu na výstavu do Erfurtu a ejhle, ve čtvrtek se mi ozvala Jana N. ( jak zajímavá náhoda, opět Jana), že jí zrušili, nějací lidé, se kterými měla jet spolujízdu, tak že pojede svým autem a že by mě vzala s sebou. Hurá, pojedeme na výstavu, chtělo se mi křičet, ale ve skrytu duše mi přebíhaly v hlavě všechny story, které mi různí známí o takovýchto spolujízdách vyprávěli. Ale co, paní se zdála slušná a moc sympatická, takže vyrazíme.

A vyrazili jsme. Nejprve v pátek večer autobusem do Prahy. V autobuse nefungovala klimatizace a teploměr ještě v sedm večer ukazoval 35 stupňů. Celou cestu jsem Caesárkovi přikládala na bříško namočený ručník a ovívala jsem ho prospekty ( na kterých bylo mimo jiné napsáno, že cestujeme moderním a klimatizovaným autobusem :-)) až mě chytala křeč do ruky.

V Praze na nás čekala Jana s kluky (pinčíci Woodík a Kenny), pomohla mi s naší oběmnou bagáží a jelikož bylo stále velké horko, tak jsme vyrazili k Janě domů metrem (tam bylo příjemně chladno), ale pak jsme museli ještě tramvají. Po příjezdu k Janě, jsem se vrhla pod sprchu a myslela si, že vytuhnu, ale jelikož i venku, už začínalo být šero a tudíž i chládek, tak jsme s Janou vzali psy a vyrazili jsme do restaurace. Večeře byla luxusní, atmosféra vynikající, pejsci si polehali okolo nás a nám bylo fajn, ani se nám domů nechtělo, ale protože mi druhý den jel autobus už v půl třetí ráno, vyrazili jsme k domovu. Do postele jsme se dostali v půl jedné. Okamžitě mě Woodík i Kenník adoptovali a pěkně mě svými teplými tělíčky obložili. Caesar samozřejmě nezůstal pozadu, takže mě ti raubíři pěkně prohřívali. Tak to zkrátím, ani nevím, jestli jsem usnula na deset nebo na dvacet minut, ale na dýl to nebylo určitě. Jana solidárně vstala se mnou a dokonce vydloubla z postele i ty malý zrzavý andílky a všichni nás šli doprovodit na autobus. V polospánku jsem nastoupila do autobusu, takže ani nevím jestli jsem ti Jani za všechno poděkovala. Takže DÍKY ZA VŠECHNO JANI!

V autobuse jsem měla co dělat  abych neusla a nezapoměla vystoupit. Podařilo se. Teď ještě abych našla Janu N. s jejím autem a máme vyhráno. Také se podařilo. Pak už se téměř žádný adrenalin nekonal. Z Jany N. se vyklubala strašně fajn kamarádka a skvělá pejskařka, takže jsme měly celou cestu o čem povídat.

Dále vše probíhalo naprosto v pořádku. Příjezd, parkování, nalezení kruhu, až posud to bylo v pohodě, pak ale nastaly problémy: v kruhu mi řekli, že nemám výstavu zaplacenou a že ji musím zaplatit znovu a pak jim mám poštou poslat doklad o tom, že jsem to již platila a že mi pošlou peníze zpět. Naštěstí se mě ujala vedoucí kruhu ( byla to nějaká paní z Schnauzer-Pinscher clubu Německa). Byla moc hodná a zašla se mnou do výstavní kanceláře. Cestou jsem jí vysvětlila, že mám vše zaplaceno a že mám dokonce doklad s sebou. Ve výstavní kanceláři vše vyjednala a přinesla mi čísla, s tím, že je vše vyřízeno a že nic platit nemusím. Moc jsem paní poděkovala a usadila jsem se u kruhu, kde jsem měla problém vydržet v bdělém stavu. O to abych to vydržela se mi postarali velice přátelští němečtí vystavovatele a příznivci pinčů, kteří si se mnou celé dopoledne povídali, najenom o pinčích, ale i o ČR, o vaření, o počasí atd. Atmosféra byla úžasná. Pak jsme šli do kruhu. Získali jsme Exc.1 a Jugendbester. O BOB jsme šli s nádhernými a pěkně osvalenými psy, takže jsme si nedělali, žádné velké ambice. Caesárek je takovej nohatej nehotovej puberťák, takže bylo jasné, že se bude rozhodovat mezi dospělými jedinci. Rozhodčí se ale před Caesárkem zastavil a detailně si ho prohlížel, pak se mě zeptal, jestli mluvím anglicky. Odpověděla jsem že trochu, tak mi hezky pomalu srozumitelnou angličtinou vysvětlil, že je Caesárek překrásný a velmi nadějný pes, ale ještě nemá dokončený vývoj a potřebuje ještě krapet nasvalit, takže proto zadá titul BOB někomu jinému. Byla jsem šťastná. Pan rozhodčí si Caesárka všimnul a dokonce se mu moc líbil.

Ubytovani jsme byli v City hotelu a spali jsme jak když nás do vody hodí. Druhý den vše probíhalo podobně. Přátelské povídání s ostatními vystavovateli, ochutnávka vynikající bábovky, posuzování v kruhu, opět Exc. 1, Jugendbester, opět dlouhé prohlížení Caesárka a opět nám BOB o fous utekl. A pak už jen originální a výborná německá klobása a cesta autem domů, pak metrem přes celou Prahu a autobusem domů do naší postýlky. Krásně se nám spalo.

 

Sobota 12.6. 2010 NVP

 

Rozhodčí: Viktor Rauhofer- HU

Zwergpinscher

Psi

mladých

Gabriel vom Camp Achensee- Exc. 1, Jugendbester

mezitřída

Eragon Pískovec- absent

šampionů

Tangetoppen's Statue of Zeus in Red- Exc. 1, CAC, Best male, BOB

otevřená

Dringo von der Basilika- Exc. 1 CAC

Jaimy van Majori's Donk- Exc. 2, r. CAC

feny

mezitřída

Fari vom Cronsbach- Sg. 1

šampionů

Jean Dark Enchilada- Exc. 2, r. CAC

Vedhauge Kandy's- Exc. 1, CAC, Best female

otevřená

Zabrina vom Camp Achensee- absent

Vedhauge Laidie-De-Saby- absent

Chila von der Basilika- Exc. 1, CAC

 

Neděle 13.6. 2010 MVP

 

Rozhodčí: Éva Vadócz-HU

Zwergpinscher

Psi

dorostu

Evolution Ace Ventura- VP 1

mladých

Gabriel vom Camp Achensee- Exc. 1, Jugendbester, Landesjugendsieger Thürningen

mezitřída

Eragon Pískovec- absent

šampionů

Tangetoppen's Statue of Zeus in Red- Exc. 1, CAC

otevřená

Dringo von der Basilika- Exc. 2, r. CAC

Figo van de Doelaar- Exc. 3

Jaimy van Majori's Donk- Exc. 1, CAC, CACIB, BOB

Feny

dorostu

Evolution Amazing Grace- VP 1

mezitřída

Fari vom Cronsbach- Exc. 1, CAC

šampionů

Vedhauge Kandy's- ?

Jean Dark Enchilada- ?

otevřená

Zabrina vom Camp Achensee- absent

Chila von der Basilika- Exc. 1, CAC

 

 Výsledky z neděle nemám bohužel kompletní, ale budu se to snažit doplnit.