Eurodog Celje 29.-30.9. 2010

 

Tak dlouho očekávané vyprávění o tom, jak jsme byli s Caesárkem na Evropské výstavě je zde. Do Celje jsem jela s Klárkou, Jardou a jejich německým pinčem Jetíkem a dále s námi jela Kristýna s NP- Metaxou a dvěmi trpasličími jezevčíky. Odjížděli jsme již v úterý, abychom si našli nějaké ubytování. Cesta nám při vyprávění různých historek, nejenom z výstav, utíkala docela rychle. Již na území Rakouska mě uchvátily obrovské hory, které jakoby vyrůstaly všude kolem dálnice. Uchvátily mě natolik, že jsem se rozhodla pokusit se pořídit snímek jedné hory přímo za jízdy autem. Můj automat usoudil, že na tento snímek potřebuje blesk a vyfotil snímek s bleskem. Po asi třech minutách Jarda celý pobledlý prohodil: asi budeme platit pokutu! Nevím sice za co, ale někdo nás vyfotil. Neudržela jsem se a začala jsem se smát. Když jsem to vysvětlila i ostatním, tak se ke mě všichni přidali ( kromě Kristýny- ta už měla půlnoc). V tuto chvíli asi všem došlo, že se mnou se na dovolený nudit nebudou:-) Dále již probíhala cesta bez problémů až do kempu. Kupodivu jsme sehnali ubytování hned v prvním! Kristýnu s jezevčíky jsme vyložili v nedalekém hotelu a začali jsme stavět naše 2+KP( 2 ložnice+klec a přepravka). Tedy začali, to je jaksi nepřesné, Klárka s Jardou byli sehraná dvojka a stavění stanu jim šlo skvěle od ruky. Já jsem támhle něco přidržela, tady něco vyšponovala a už bylo postaveno a mohli jsme se stěhovat. Jako nezkušený táborník jsem až během noci na sebe oblékala postupně téměř vše, co jsem měla s sebou ( zůstalo jen sako). Caesárek také během noci již nepohrdnul teplým pižámkem a mým spacákem, ze kterého se večer tak usilovně škrábal ven. Nemohla jsem se dočkat rána až budeme na výstavišti v teplé hale.

V hale byla teplota asi jako v mlékárně ve skladu s jogurty, kam jsem chodívala na brigádu (nosívala jsem tam vaťák, rukavice a čepici). Venku začalo svítit sluníčko a tak se i hala docela prohřála. Do kruhu s námi šel celkem hezký kupírovaný pejsek, tak jsem si říkala, že jsou naše šance vyrovnaný. Caesárek má sice lepší barvu a lepší pohyb, ale kupírovaný pes je takový uhlazený. Říkala jsem si, že když posuzuje finská rozhodčí, tak že by nemusela upřednostňovat kupíráka. O to víc mě překvapilo, to co mi po zadání pořadí s podáním ruky řekla: Je to velice hezký pes s pěkným pohybem, ale mě se více líbí kupírovaná hlava, proto vám zadávám Exc. 2, r. CAC. Mrzelo mě to, ale i r.CAC z Evropské speciálky pinčů je hezký. Pejsek, co nás porazil, dostal druhý den na Eurodogu VD. Klárka s Metaxou vyběhala Juniorského klubového vítěze, ale s Jetíkem se jí nedařilo, respektive se oba moc snažili, ale paní rozhodčí jim zadala VD2 :-(

Po příjezdu do kempu jsme vyrazili na procházku do krásného okolí a já jsem začala poznávat, že Slovinsko je překrásná země a že v ní žijí úžasní a přátelští lidé. Po návratu jsme se šli osprchovat do krásné, čisté a voňavé umívárny, pak jsme si dali večeři a já jsem se začala připravovat na noc. Oblékla jsem na sebe vše, co jsem měla s sebou, Caesárek už taky proti pižámku neprotestoval. Poté jsme vyrazili do malého baru, který byl součástí kempu. Já, ač nepiják, jsem do sebe postupně nalila dvě skleničky jakéhosi místního likéru, který byl mimochodem moc dobrý( asi ze mě bude alkoholik). Klárka s Jardou si dali pár piv a kolem jedenácté jsme zalehli do stanu. Měla jsem ale obrovský problém, když jsem strčila do spacáku i hlavu, tak jsem nemohla dýchat a když jsem měla hlavu venku, tak mi byla zima. Caesárek na tom byl podobně. Napadlo mě otevřít Caesárkovi jeho látkovou přepravku, kterou jsem měla za hlavou, z té delší strany, strčit Caesara dovniř a přikrýt ho dekou, aby si to tam zadýchal. Po chvíli, když jsem ho kontrolovala, zda mu není zima, jsem zjistila, že má v přepravce krásný teplíčko. Strčila jsem tedy hlavu do přepravky k Caesarovi a přikryla jsem nás oba i s přepravkou spacákem. Bylo nám krásně teploučko a spali jsme až do rána:-)


Druhý den ráno to bylo v hale už lepší, protože jsme seděli dál od dveří. Měla jsem krapet problém s tím, že jsem Caesárka hlásila do mezitřídy, ale v katalogu byl chybně uveden v mladých. Po ujištění od vedoucího kruhu, že je vše v pořádku a že jsme skutečně v mezitřídě, jsem se krapet uklidnila. Po nastoupení do kruhu jsem skoukla konkurenci a viděla jsem naše šance opět na V2. V kruhu s námi byl velice hezký černý pes- Ramses, pak celkem hezký, ale dosti velký( dle mého odhadu tak 33cm) pes, na kterém bylo vidět, jak v postoji, tak v pohybu, že je ještě hodně mladý a nehotový (potřebuje ještě spustit a osvalit hrudník a zpevnit hřbet i nohy), další pejsek byl okupírovaný poměrně hezký, ale špatně se předvádějící (při kontrole zubů se sápal svému majiteli až na hlavu). Jaké bylo mé překvapení, když pořadí znělo vysoký pejsek, kupírovaný pejsek, Ramses a my. Vedoucí kruhu to taky nějak nechápala a šla se zeptat, zda stojíme správně, zda nemáme stát obráceně. Také kolem kruhu to obdivně zašumělo. Když to rozhodčí viděla, tak nám šla pořadí zdůvodnit. Nevím, co říkala ostatním, ale mě řekla, že je Caesar velice krásný, ale na její vkus moc malý. Koukla jsem se po soupeřích a zjistila jsem, že jsme seřazený přesně podle velikosti- od největšího k nejmenšímu. Už jsem to chápala. Když jsem vylezla z kruhu, tak se na mě ostatní sesypali a ptali se, jak to, že jsme byli až V4. Když jsem jim to řekla, tak mě všichni uklidňovali, že se jim Caesárek moc líbil a že si z toho nemám nic dělat. Majitel Ramsese taky vypadal docela přepadle. Honem jsem běžela ke kruhu s Německými pinči, abych stihla posuzování i tam. Klárka s Metaxou vyběhali V2 a i Jetík měl tentokrát štěstí, nepřijela mu konkurence a rozhodčí z něj byla unešená, takže získal V1, CAC a poté v konkurenci se psem ze třídy vítězů získal r. CACIB. Takový obrovský úspěch! Měla jsem velkou radost a jelikož ze mě veškerá nervozita spadla, začala jsem si pobyt ve Slovinsku užívat.

Rakouský pinč

Po příjezdu do kempu jsme opět vyrazili na procházku mezi políčka místních zemědělců a kochali jsme se nádhernou okolní krajinou. Pak opět následovala sprcha, večeře a večerní sklenička, která se krapet protáhla. Při přátelském hovoru s majitelem kempu jsme postupně ochutnali veškerou jeho domácí výrobu likérů a já jsem zjistila, že po nějaké šesté skleničce ztrácím zcela zábrany a dokážu poměrně plynule hovořit jak německy, tak i anglicky, což jsem netušila:-) Vynikající byl bezinkový likér a skvělé byly i výborné borůvky nakládané v alkoholu. Do spacáků jsme zalezli až kolem půlnoci. Asi jsem byla vážně líznutá, protože jsem se zapoměla navléct do všech vrstev a tak jsem se probudila asi za hodinu zimou. Nasoukala jsem se do všech vrstev a po vzoru předchozí noci jsem strčila hlavu k Caesarovi do přepravky a přikryla jsem nás spacákem. A krásně se nám spalo. Ale vstávat se nám nechtělo:-)

Třetí den jsem si výstavu opravdu užívala. Vystavovali se Kristýny jezevčíci. Já jsem dostala důvěru na předvedení pejska Moky a Jarda předváděl fenku Lapku. Moka skončil V4 a Lapka V3. Po posuzování jsme jeli do kempu, kde šikovná Klárka s ještě šikovnějším Jetíkem zatím zabalili stan. Naházeli jsme vše do auta a vyrazili jsme k domovu.


 

Rozhodčí: Dr. Orietta ZILLI, IT

 

ZWERGPINSCHER

30.09.2010 - FCI 2,

Number of entries in the breed: 73

Judge: Dr. Orietta ZILLI, IT

DOG
Baby class
Puppy class
Junior class
Intermediate class
Open class
Champion class

BITCH
Baby class
Puppy class
Junior class
Intermediate class
Open class
Champion class
Veteran class

Best of Breed - BOB
2525 FANTAZY FLY ZAFIRA
Owner: KHODAKOVA TATIANA, RU
Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010, Best of Breed
European Winner - Dog
2498 JOKER SHOW LUCKY L. MAX
Owner: VESIĆ RADE, RS
Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010
European Winner - Bitch
2525 FANTAZY FLY ZAFIRA
Owner: KHODAKOVA TATIANA, RU
Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010, Best of Breed
Junior European Winner - Dog
2478 ARMAN SANGRE CALIENTE
Owner: BULDIRSKIY DMITRIY, RU
Excellent 1, Junior Champion, Junior European Winner 2010
Junior European Winner - Bitch
2519 TIM SPIRIT VILISSA
Owner: KANYGINA MARIA, RU
Excellent 1, Junior Champion, Junior European Winner 2010, Best Junior
Veteran European Winner - Bitch
2542 MALAGRIS TIARELA TIARA
Owner: VINEDIKTOVA SVETLANA, RU
Excellent 1, Veteran European Winner 2010, Best Veteran

 

Dogs:34
Baby class
2470 SMILE OF AN ANGEL CUPIDO
Owner: GRANLUND SYLVIA, NO
Absent
Puppy class
2471 DYNAMITE MALI ZMAJ
Owner: DRAGIC ZORICA, RS
Absent
2472 DUVINAL MAURIS MURRAY
Owner: BATOZSKAYA M., RU
Very Perspective 1
2473 BELLOCEAN`S THRILL OF THE TIGER
Owner: LÖFFLER CORINNA, DE
Very Perspective 2
Junior class
2474 BAILEY MALI ZMAJ
Owner: DRAGIC ZORICA, RS
Very Good
2475 DWARF RAT PACK`S KOLUMBUS
Owner: LINDLBAUER REGINA, AT
Absent
2476 HELEN HOFF NELSON
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2477 XARI GRÄFIN VON BURG WILDENSTEIN
Owner: ATZLINGER KARL-HEINZ, AT
Excellent
2478 ARMAN SANGRE CALIENTE
Owner: BULDIRSKIY DMITRIY, RU
Excellent 1, Junior Champion, Junior European Winner 2010
2479 GRAND MOLLIS ADIDAS
Owner: DMYTRIYEVA YULIYA, IE
Excellent 3
2480 SLAVJAN KARDEN FOR MALAGRIS
Owner: BAKLUSHIN G.V. & TIMOFEEVA O., RU
Very Good
2481 MULTATULI BARTOLOM`YU
Owner: SPIRIDONOVA N.E., RU
Excellent 2
2483 MASTER MICKEY VON MASTERHOF
Owner: VESIĆ RADE, RS
Very Good
2484 GRISU MALI ZMAJ
Owner: LÖFFLER CORINNA, DE
Very Good
2485 SORITA`S NEW MOON AT MALI ZMAY
Owner: DRAGIC ZORICA, RS
Very Good
2486 MORGAN DELLA VALLE DELL`EDEN
Owner: GIANNETTI ANTONIO, IT
Excellent 4
Intermediate class
2482 GABRIEL VOM CAMP ACHENSEE
Owner: CAKLOVÁ LUCIE, CZ
Excellent 4
2487 HATER ICE VON HAUS NINA
Owner: PETKOVIĆ MILOŠ, RS
Excellent 2, R. CAC SLO
2488 HELEN HOFF HUCKER
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2489 CEDRIC MALI ZMAJ
Owner: LÖFFLER CORINNA, DE
Excellent 1, CAC SLO
2490 RAMSES DEGLI SVEVI DI BARION
Owner: MARION FABIO, IT
Excellent 3
Open class
2491 TELEM BAT-CHEM
Owner: BERGER SHIMSHON, IL
Excellent 2, R. CAC SLO
2492 SLAVJAN ILISSION
Owner: OSLOVSKAYA ANNA, UA
Excellent 3
2493 HELEN HOFF ARCHIBALD BLACK STONE
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2494 HELEN HOFF TRIUMPH
Owner: ALL. DEL PIERVEZ, IT
Absent
2495 FANTAZY FLY VAGNER
Owner: LORENTSO IRINA, RU
Excellent 1, CAC SLO, R. CACIB
Champion class
2496 MALENKIY KAPITAN CHARODEY
Owner: SEBESTYÉN TÍMEA, HU
Excellent 3
2497 ERCOLE DI KRISTIANDEN
Owner: VILLA MARCO, IT
Excellent
2498 JOKER SHOW LUCKY L. MAX
Owner: VESIĆ RADE, RS
Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010
2499 HELEN HOFF TAMERLAN
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2500 NELSON II DI KRISTIANDEN
Owner: MONDUZZI DONAZZI SANDRO, IT
Excellent 4
2501 MULTATULI TOTAL EFFECT
Owner: STEPANCHIKOVA NATALIYA, RU
Excellent 2, R. CAC SLO
2502 TIM SPIRIT VERMUT
Owner: OSLOVSKAYA ANNA, UA
Excellent
2503 CALIFFO
Owner: NARCISO MARIA TERESA, IT
Excellent
Bitches:39
Baby class
2504 SMILE OF AN ANGEL CHARMING
Owner: SEBESTYÉN TÍMEA, HU
Very Perspective 1, Best Baby
Puppy class
2505 NEW ETUAL LIBERTINA
Owner: MARCHUKOVA MARINA, RU
Very Perspective 3
2506 DUVINAL MELVARY MELVAS
Owner: MALININA LARISA, RU
Very Perspective 1, Best Puppy
2507 IMAGE CHERNAYA LINIYA
Owner: GETOVA TATYANA, BG
Very Perspective 2
Junior class
2508 NUTELLA
Owner: ALL. DELL`ISOLA DI IOS, IT
Absent
2509 DWARF RAT PACK`S KARLOTTA
Owner: BERGER-SCHAUER BARBARA, AT
Very Good
2510 GIANNA MALI ZMAJ
Owner: BERGER-SCHAUER BARBARA, AT
Absent
2511 CAPLY NEKATARA BOGEMA
Owner: MARCHENKO V.B., RU
Excellent
2512 HELEN HOFF AMAZONKA
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2513 MILLGRET LEONA
Owner: MONDUZZI DONAZZI SANDRO, IT
Absent
2514 AMANDA DI KRISTIANDEN
Owner: VILLA MARCO, IT
Excellent 3
2515 QUARRY VOM REUSSER LAND
Owner: MONDUZZI DONAZZI SANDRO, IT
Excellent 2
2516 DUVINAL GLAFIRA GIZZA
Owner: KENTER A., RU
Excellent 4
2517 HONEY VOM CAMP ACHENSEE
Owner: GEIGER ALICE, DE
Excellent
2518 APSARA NEBESNAYA DEVA
Owner: SAVINTSEVA ELENA, RU
Excellent
2519 TIM SPIRIT VILISSA
Owner: KANYGINA MARIA, RU
Excellent 1, Junior Champion, Junior European Winner 2010, Best Junior
Intermediate class
2520 HELEN HOFF ARLET GOLDEN STAR
Owner: MIGOVICH O., RU
Absent
2521 NASHA MARKA POLITSIA NRAVOV
Owner: KISELEVA NATALIA, RU
Excellent
2522 URANIA MALI ZMAJ
Owner: BERGER-SCHAUER BARBARA, AT
Absent
2523 NEW ETUAL MISS MELODY
Owner: MARCHUKOVA MARINA, RU
Excellent 4
2524 FLY STAR IDILIIA
Owner: SERGEEVA M.S., RU
Excellent 2, R. CAC SLO
2525 FANTAZY FLY ZAFIRA
Owner: KHODAKOVA TATIANA, RU
Excellent 1, CAC SLO, CACIB, European Winner 2010, Best of Breed
2526 GINEVRA DI KRISTIANDEN
Owner: MONDUZZI DONAZZI SANDRO, IT
Excellent 3
2527 ADMA
Owner: BERGER SHIMSHON, IL
Excellent
Open class
2528 SHOKET ME BEIT HAMAAYAN
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2529 SALSA MALI ZMAJ
Owner: BERGER-SCHAUER BARBARA, AT
Excellent 4
2530 ROMY SCHNEIDER
Owner: GARDENAL ANNALISA, IT
Excellent 1, CAC SLO
2531 HELEN HOFF BEAUTIFUL
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2532 KARINA DI KRISTIANDEN
Owner: VEZZOLI ISMAELE, IT
Excellent 3
2533 DUVINAL TSARINA TSANJIL
Owner: VINEDIKTOVA SVETLANA, RU
Excellent 2, R. CAC SLO
Champion class
2534 MALENKIY KAPITAN ZABAVUSHKA
Owner: SEBESTYÉN TÍMEA, HU
Excellent 2, R. CAC SLO
2535 DUVINAL UFANTAL ULARIYA
Owner: MALININA LARISA, RU
Excellent
2536 FANTAZY FLY AVANTURA
Owner: FROLOVICH IRINA A., RU
Excellent 1, CAC SLO, R. CACIB
2537 UNE BELLE VIE VOM CAMP ACHENSEE
Owner: GEIGER ALICE, DE
Excellent
2538 KEA DEL PIERVEZ
Owner: MARION FABIO, IT
Excellent
2539 SLAVJANKA CHAROVNITSA
Owner: SELEZNEVA ELENA, RU
Absent
2540 NEW ETUAL CERCEYA
Owner: GUSTOVA NATALIA, RU
Excellent
2541 TCHERNAJA KALITVA ARABIKA
Owner: LAZAREVA NATALIA, RU
Excellent
Veteran class
2542 MALAGRIS TIARELA TIARA
Owner: VINEDIKTOVA SVETLANA, RU
Excellent 1, Veteran European Winner 2010, Best Veteran

 

 

PINČ / PINSCHER - Sodnik / Judge: ELINA TAN-HIETALAHTI, FIN
68;ODP;4;JET SET BLACK BOHEMIA;CMKU/NP/1676/08;KRISTYNA KLIČOVA;CZ
69;ODP;CAC 5 (1);TIM SPIRIT GARSON;RKF 2295268;NATALIA SHATALOVA;RUS
71;MLA;PRM 5 (1);METAXA BLACK BOHEMIA;CMKU/NP/1756/09;KRISTYNA KLIČOVA;CZ
72;MLA;5 (2);FIRE DREAMS ANIYA MASTER;LOE 1929487;RADE VESIĆ;SRB
73;VME;BOB, CAC 5 (1);TIM SPIRIT EYES OF A TIGER;RKF 2551182;HANNA-MARIA ZELIANOVA;EST
74;ODP;4;HALLER BRINA;SLR NP 000010;ANTON KRIVEC;SLO

PINČ PRITLIKAVI / ZWERGPINSCHER - Sodnik / Judge: ELINA TAN-HIETALAHTI, FIN
76;MČI;ZP;KIMON CHERNAYA LINIYA;UKU.0063271;TATYANA GETOVA;BG
77;MLA;4;GRAND MOLLIS ADIDAS;RKF 2588472;YULIYA DMYTRIYEVA;IRL
78;MLA;PRM 5 (1);MULTATULI BARTOLOM'YU;RKF 2588527;NINA SPIRIDONOVA;RUS
79;MLA;5 (2);ARMAN SANGRE CALIENTE;UKU.0044542;D.G. BULDIRSKIY;RUS
80;VME;RCAC 5 (2);GABRIEL VOM CAMP ACHENSEE;CMKU/MHP/4888/-09/09;LUCIE CAKLOVÁ;CZ
81;VME;CAC 5 (1);MASTER MICKEY VON MASTERHOF;JR 71836 PTP;RADE VESIĆ;SRB
83;ODP;CAC 5 (1);FANTAZY FLY VAGNER;RKF 2256553;IRINA S. LORENTSO;RUS
84;ODP;RCAC 5 (2);SLAVJAN ILLISION;UKU.0007170;ANNA OSLOVSKAYA;UKR
85;PRV;CAC 5 (1);CH-INT.JOKER SHOW LUCKY L. MAX;JR 70932;RADE VESIĆ;SRB
86;PRV;RCAC 5 (2);CH-SLK.TELEM BAT-CHEN;ISBR 102663;SHIMSHON BERGER;ISR
87;NML;P;IMAGE CHERNAYA LINIYA;UKU.0056453;TATYANA GETOVA;BG
88;MLA;0;APSARA NEBESNAYA DEVA;RKF 2551463;ELENA SAVINTSEVA;RUS
89;MLA;4;CAPLY NEKTARA BOGEMA;RKF 2685023;V. MARCHENKO;RUS
90;VME;BOB, CAC 5 (1);FANTAZY FLY ZAFIRA;RKF 2484656;TATIANA YU. KHODAKOVA;RUS
91;VME;RCAC 5 (2);NASHA MARKA POLITSIA NRAVOV;RKF 2432003;N. KISELEVA;RUS
92;VME;4;ADAMA BAT-CHEN;ISBR 107428;SHIMSHON BERGER;ISR
93;PRV;CAC 5 (1);CH-RUS.FANTAZY FLY AVANTURA;RKF 2194311;IRINA A. FROLOVICH;RUS
94;PRV;4;CH-RUS.TCHERNAJA KALITVA ARABIKA;RKF 2122938;NATALIA LAZAREVA;RUS