MVP Augsburg 22.7.2012

Do Augsburgu jsme jeli dodělat šampiona Německa a to se nám povedlo, ale vezmeme to pěkně popořádku :-)

Z domova jsme vyráželi v půl třetí, což je pěkně hnusná hodina a vstávalo se mi dost špatně a to i proto, že jsem celý pátek a sobotu prováděla turisty v muzeu v Holašovicích. V Holašovicích byly, jako ostatně každý rok na konci července, Holašovické slavnosti, což znamená davy, davy a davy návštěvníků. V sobotu večer už jsem skoro nemluvila a nohy snad ani nebyly moje :-)

Cestou přes Šumavu jsme si opět užívaly se Šárkou safari. Jeleni , lišky i zajíci byli všude. Na výstavu jsme dorazily s dostatečným předstihem v osm. Parkoviště prostorné a travička okolo luxusní, jako kobereček. Postavily jsme se Šárkou klece a vyrazily do pěkných moderních hal. Jelikož jsem v sobotu ochutnala téměř vše, co se na dvoře na grilu objevilo ( cuketu na grilu,hřiby na grilu, krkovičku a na závěr topinku), tak má první cesta vedla na toalety. Toalety byly nádherné, voňavé a čisté a hlavně- bylo jich dost. Ani jednou se mi během dne nestalo, abych stála frontu. To se ale nedalo říct o stáncích s občerstvením, který byl na celém výstavišti slovy jeden! Ve vstupní hale pro návštěvníky výstavy byla sice ještě malá restaurace, ale ta zůstala myslím velkému počtu vystavovatelů utajena. I my jsme si jí všimly až při odchodu domů. Fronta u jediného stánku byla celý den téměř stejná- asi čtyřicet hladových vystavovatelů. Sortiment byl omezený- klobása, bílá klobása, plátek vepřového masa vše v housce. Na obrovském grilu se klobásky opékaly docela rychle, takže fronta postupovala docela rychle. My jsme čekaly asi půl hodiny. Jedna klobása hozená do rozkrojené malé housky stála 3,5 Eura.

Účast pinčů na této výstavě byla dost slabá. Jeden pes a jedna fenka. Asi se všichni báli přísného pana rozhodčího, který je svým posuzováním pověstný a není problém, aby zadal i ve třídě šampionů vd a to i přátelům, kterých má všude, díky své milé a komunikativní povaze, plno.

Docela se mi klepala kolena, když jsme šli do kruhu. V kruhu byl ještě jeden rozhodčí, který si dělal zřejmě aprobaci, takže mi Caesíka prohlíželi a měřili a prohmatávali oba. Prohlídka byla velice důkladná a pak následovalo běhání, které muselo být jak rychlé, tak i pomalé se zastavováním, aby viděli, jak se Caesík postaví sám do postoje. Již z dřívějška vím, že tento rozhodčí nedovoluje, aby vystavovatel psa do postoje stavěl a rovnal ho a aby u něj seděl na bobku nebo klečel. Naštěstí se Caesík oběma rozhodčím líbil a tak získal cace i caciba. Pak šla do kruhu krásná fenka z Ruska, která také získala caciba a šli jsme společně o boba, kterého po napínavém souboji vyběhal Caesík.

Museli jsme čekat na závěrečky, protože v Německu pes, který dostane boba, získá desky s posudkem až když vyjde ze závěrečného kruhu. Ostatní psi, kteří nezískali boba dostanou desky s posudkem v kruhu, ale až po třetí hodině, takže čekat musí všichni, kteří si chtějí odnést posudek. Do závěreček se musí pes zaregistrovat a dostane nové pořadové číslo, pod kterým nastupuje v závěrečkách. Což je další německá zvláštnost.

Ke kruhu jsem se musela vrátit ještě jednou, aby mi pan rozhodčí zapsal výsledek do pp. To znamenalo číhat až skončí posuzování a pak honem vběhnout do kruhu, aby rozhodčí neutekl. Během čekání jsem se zapovídala s čechy, kteří vystavovali knírače a najednou koukám, že na mě rozhodčí mává, abych šla do kruhu. Popadla jsem pp a šla jsem. V kruhu mi však řekl, že mi zapíše výsledky až pak, že teď potřebuje, abych mu půjčila Caesíka na stůl, že na něm bude demonstrovat, jak má vypadat pinč a jak ho posuzuje a že to bude natáčet RTL. Podlomily se mi kolena, ale než jsem se vzpamatovala, už běžela kamera. Natáčení trvalo asi deset minut a celou dobu pan rozhodčí mluvil a vysvětloval, jaké mají být u piče poměry mozkovny a nosu, hlavy a hřbetu, výšky a délky těla atd. A Caesík se choval vzorně a pózoval jako profík. Jen jeden člen štábu se mu nelíbil. Byl to černoch a s tím se Caesík ještě nikdy nesetkal, tak ho neustále sledoval a nespustil ho z očí :-)

Pak už jsme běželi do závěreček. Ve dvojce nás nastoupilo 38 a vybírala se pouze tři místa, takže jsme se bohužel neumístili. A pak hurá domů a do postele :-)

Rozhodčí: Ernst Theisen- DE

Trpasličí pinč

Psi

otevřená

Gabriel vom Camp Achensee- V1, CAC, Schwaben Sieger 2012, CACIB, BOB

Feny

mezitřída

Semper Ante Make Me Wonder- V1, CAC, Schwaben Sieger 2012, CACIB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Německý pinč

Psi

mladých

Enzo vom Buchberg- V1, J-CAC

otevřená

Andor de la Citadelle Magique- V2, r.CAC, r.CACIB

Umbro von Burg Wildenstein- V1, CAC, Schwaben Sieger 2012, CACIB

Feny

mezitřída

Djuna vom Ettaler Mandl- V1, CAC, Schwaben Sieger 2012, CACIB, BOB

otevřená

Chilli- Pebbels vom Ettaler Mandl- VD