Dvojzkoušky Nové Hrady 9.4. 2011

Opět další akce na poslední chvíli. Na 10.4. jsme byli s Caesíkem přihlášení na MVP do Wieselburku, takže jsem na sobotu plánovala uklízení a pak nějakou krásnou dlouhou procházku s pejskama. Na cvičáku mě pan Tancer požádal jestli bych jim v sobotu nešla pomoct na agility závody do Nových Hradů a když už tam budu, tak ať Caesíka také přihlásím. Souhlasila jsem i když jelikož překážky již byly na Hradech, tak už jsme nemohli nic natrénovat, takže Caesík před závodama téměř tři neděle netrénoval :-) Rozhodla jsem se to pojmout jako tréning.

V sobotu ráno jsme přiložili Markétku a vyrazili s taťkou směr Nové Hrady. Počasí bylo hrozné, že by ani tučňáka nevyhnal :-) Sluníčko sice svítilo, ale vítr foukal rychlostí vychřice a i já s mojí postavou jsem měla pocit, že se chvílema nadnáším. Sotva jsme postavili parkur, tak nám bylo jasné, že to dneska nebude jednoduché. Prudký vítr shazoval nejenom laťky, ale dokonce i bočnice. Naklusali jsme na parkur a všechny bočnice jsme přivazovali provázky ke kolíkům, které jsme zatloukli do země. Před každým během jsme honem nandali všechny laťky a vyrazilo se. I přes šílené počasí byla atmosféra úžasné, pan rozhodčí příjemný a jídlo výborné.

Jako první se běželo první kolo zkoušek, kde se Caesík i díky mizernému počasí disknul. Na překážku, která byla až u kraje parkuru si naběhl dost zešikma ( což byla i moje chyba- měla jsem ho líp navézt) a při doskoku skončil až těsně u kraje pásky, která se větrem prověsila ještě blíž a při následném pokusu o vyrovnávací skok, skončil až za páskou, což znamenalo disk. Škoda, ale jinak běžel krásně :-)

Druhé se běžely agility (dříve open). Parkur byl postaven velice záludně a bylo na něm hodně míst, kde se pes mohl disknout a tak tomu také bylo. Po té co před námi doběhli pouze dva psi, jsem se rozhodla běžet na jistotu, to znamenalo, žádné riskování a Caesíka na každou překážku pěkně navést a nepoužívat vysílačky a nespoléhat, že už umí nějaké vysílačky. A tak jsem také udělala. Caesík byl sice mírně nervózní z pomalejšího tempa, ale až na špatný náběh do slalomu, což bylo jedno odmítnutí, jsme absolvovali parkur bez chyby :-) Tohoto doběhu si velice vážím, protože ze všech 39 psů doběhlo bez diskvalifikace pouze šest psů!

Třetí bylo druhé kolo zkoušek, které jsem si řekla, že už musíme zvládnout. A tak se také stalo. Caesík běžel pěkně a i docela rychle, takže jsme doběhli s druhým nejrychlejším časem a bez chyb. Skončili jsme druzí z devíti smolíků.

Čtvrtý se běžel jumping. Už jsme byli s Caesíkem unavení a já jsem přemýšlela, ža tento běh už vynechám. Když Caesík viděl ostatní psy běhat, tak zřejmě dostal chuť si ještě zaběhat a tak jsme šli na to. Parkur byl opět poměrně záludný, ale už jsme si to jen užívali. Celý parkur jsme zvládli bez chyby, až k třetí překážce od konce, kde jsem Caesíkovi nepřesně ukázala na díru tunelu, do které měl vběhnout a on vběhnul do druhé, což znamenalo disk :-)

Ještě jsme uklidili překážky a domů jsme odjížděli totálně vyřízení a to mě ještě čekalo balení na výstavu.

 

Rozhodčí: Antonín Diviš

1. zkouška- DIS

2. zkouška- V2. (0 chyb) (9)

Agility- V4. (39)

Jumping- DIS